Trasy rowerowe w Kołobrzegu. Najpiękniejsze są przy Hotelu Mona Lisa

Kołobrzeg i okolice oferują wiele ścieżek rowerowych i biegowych o różnym stopniu trudności. Jeżeli lubisz aktywny wypoczynek, wybierz Hotel Mona Lisa, aby w komfortowych warunkach odzyskać siły po wyczerpującym treningu. Kołobrzeskie trasy rowerowe znajdują się w pobliżu.

Planujesz wakacje 2021 i szukasz – sam, z rodziną lub przyjaciółmi – sposobu na aktywny wypoczynek nad polskim morzem? Nie może cię zabraknąć w Kołobrzegu, przez który przebiega przepiękna trasa rowerowa R-10, prowadząca ze Świnoujścia aż po Hel. Na jej kołobrzeskim odcinku czeka szereg atrakcji. Z zadbanych ścieżek nad samym morzem oraz na terenie Ekoparku Wschodniego mogą korzystać również biegacze.

Zarezerwuj pobyt w Hotelu Mona Lisa

Zarezerwuj bezpośrednio w najlepszej cenie!

Wypełnij formularz poniżej albo skontaktuj się z nami telefonicznie:

Ceny

Ścieżki rowerowe w Kołobrzegu. Trasa R10 dla miłośników przyrody i historii

 

Odległość 10 km dzieli Hotel Mona Lisa od Molo w Kołobrzegu – to idealny dystans dla osoby, która planuje długi bieg na około 20 km w obie strony i przy okazji chce pozwolić oczom napawać się pięknymi widokami.

To również wspaniała trasa na wycieczkę rowerową z dziećmi po bezpiecznych ścieżkach, na których nie będziecie musieli obawiać się wzmożonego ruchu samochodowego. Większość drogi rowerowej będzie bowiem wiodła przez Ekopark Wschodni, liczący około 380 ha obszar bagien i torfowisk. Można się po nim poruszać siecią kładek, przy których znajdziecie też specjalne wiaty do odpoczynku.

Jeżeli dopisze wam szczęście, będziecie mieli okazję obserwować dzikie ptaki, gady i płazy, dla których Ekopark Wschodni jest doskonałym miejscem do życia. Trudno o lepsze miejsce, jeżeli szukacie ciszy i spokoju. Rozległy teren Ekoparku Wschodniego stwarza komfortowe warunki, by zatrzymać się na dłuższy postój i kontemplować przyrodę.

To oczywiście nie jedyna propozycja na wycieczkę rowerową czy trening biegowy w okolicach Hotelu Mona Lisa. Amatorzy nieco dłuższych wycieczek nie mogą ominąć m.in. atrakcji, które stwarzają im wsie Dźwirzyno oraz Rogowo. Wycieczka również po trasie rowerowej R-10 w obie strony to niecałe 50 km – po przejechaniu terenu Ekoparku Wschodniego szlak poprowadzi was wzdłuż wybrzeża aż nad Jezioro Resko Przymorskie.

To miejsce ważne nie tylko dla miłośników przyrody, ale też historii. Na trasie rowerowej nie sposób nie zauważyć miejsca pamięci ofiar katastrofy lotniczej z 5 marca 1945 r. Tego dnia do jeziora wpadł niemiecki samolot zestrzelony przez radziecką artylerię. Przewoził około 80 niemieckich dzieci. Żadne nie ocalało.

 

Trasy rowerowe w okolicach Kołobrzegu. Historia okolicy

 

Ktokolwiek odwiedza okolice Kołobrzegu, szybko przekona się, jak dużo skrywają pozostałości po II wojnie światowej. Warto odkrywać je właśnie bez pośpiechu, na rowerze.

Wystarczy wspomnieć, że sam Hotel Mona Lisa jest położony w kołobrzeskiej dzielnicy Podczele. To tutaj w czasie II wojny światowej stacjonowali żołnierze niemieckiego lotnictwa, które korzystało z pobliskiego lotniska Kołobrzeg-Bagicz. W samym budynku obecnego hotelu mieściło się kasyno dla oficerów. Dzisiaj niektóre z elementów naszego odnowionego hotelu przypominają gościom o jego historii.

Jeżeli zdecydujesz, by Hotel Mona Lisa stał się miejscem wypadowym dla ciebie i rodziny na wycieczki rowerowe po okolicy, zaoferujemy wam noclegi dostosowane do waszych potrzeb. Mamy w sumie 250 miejsc w pokojach zarówno jedno- jak i wieloosobowych oraz w apartamentach dla całych rodzin. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w łazienki i telewizję satelitarną.

Jesteśmy pewni, że będąc naszymi gośćmi porządnie odpocznienie po trudach rowerowych wycieczek. Wasze rowery będą w tym czasie bezpieczne. Jeżeli zaś któregoś dnia nie będziecie mieli sił lub ochoty na aktywny wypoczynek, wypożyczymy wam sprzęt i wskażemy drogę na pobliską plażę.

 

Szlak rowerowy Kołobrzeg. W Hotelu Mona Lisa można porządnie wypocząć

 

Nie zapomnijcie również o nas, jeżeli planujecie np. długą trasę rowerową przez całe Wybrzeże, a Kołobrzeg ma być tylko miejscem na postój na jedną lub dwie noce. Hotel Mona Lisa to również najlepszy adres w okolicy dla tych, którzy są w trasie. Szlaki rowerowe w Kołobrzegu biegną blisko naszego obiektu. Wystarczy nieco zjechać z trasy, by skorzystać nie tylko z noclegu, ale również przepysznych śniadań oraz z naszej bogatej oferty spa.

W strefie Spa&Wellness szybko zapomnicie o zmęczeniu podróżą. Będziecie mogli się odprężyć w basenie, wejść do jacuzzi, pod wodospad lub bicze wodne. Jeżeli będziecie mieli ochotę na jeszcze więcej relaksu, zapraszamy do strefy „Sztuka Piękna”, w której zapewnimy wam m.in. profesjonalne masaże.

Tak wypoczęci i zrelaksowani będziecie gotowi podjąć się zmagań z kolejnymi kilometrami. O tym, że warto zdecydować się na pokonanie trasy rowerowej wzdłuż polskiego wybrzeża, przekonuje szereg atrakcji, które można zobaczyć po drodze – obok tych przyrodniczych czekają na was latarnie morskie, malownicze kościoły czy muzea. Wszystko zależy od tego, jak zaplanujecie wakacje i ile czasu poświęcicie na poszczególne miejsca. Bez wątpienia jednak Kołobrzeg i jego okolice to miejsca obowiązkowe na trasach rowerowych naszego wybrzeża. Czekamy na was w Hotelu Mona Lisa.

Chcesz wiedzieć więcej o ofercie Hotelu Mona Lisa?

Skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 723 977 770) lub drogą mailową (info@hotelmonalisa.pl).

 

Możesz też skorzystać z fomularza rezerwacyjnego i zapytać o wolne terminy.