Skip to content Skip to footer

Ścieżki rowerowe
w Kołobrzegu

Planujesz wakacje i szukasz – sam, z rodziną lub przyjaciółmi – sposobu na aktywny wypoczynek nad polskim morzem? Nie może  Ciebie zabraknąć w Kołobrzegu, przez który przebiega przepiękna trasa rowerowa R10, prowadząca ze Świnoujścia aż po Hel. Na jej kołobrzeskim odcinku czeka szereg atrakcji. Z zadbanych ścieżek nad samym morzem oraz na terenie Ekoparku Wschodniego mogą korzystać również biegacze.

Zarezerwuj pobyt

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj niezapomniany pobyt w Hotelu Mona Lisa

Zobacz pokoje

Sprawdź propozycję pokoi i apartamentów w Hotelu Mona Lisa

Ścieżki rowerowe w Kołobrzegu

Odległość 10 km dzieli Hotel Mona Lisa od molo w Kołobrzegu – to idealny dystans dla osoby, która planuje dłuższy bieg i przy okazji chce pozwolić oczom napawać się pięknymi widokami.

To również wspaniała trasa na wycieczkę rowerową z dziećmi po bezpiecznych ścieżkach, na których nie będziecie musieli obawiać się wzmożonego ruchu samochodowego. Większość drogi rowerowej będzie bowiem wiodła przez Ekopark Wschodni, liczący około 380 ha obszar bagien i torfowisk oraz najdłuższą w Polsce promenadę nadmorską. Wzdłuż trasy znajdziecie wiele ciekawych miejsc obserwacyjnych jak również wiaty do odpoczynku.

Rezerwat dzikiego ptactwa

Jeżeli dopisze Wam szczęście, będziecie mieli okazję obserwować dzikie ptaki, gady i płazy, dla których Ekopark Wschodni jest doskonałym miejscem do życia. Trudno o lepsze miejsce, jeżeli szukacie ciszy i spokoju. Rozległy teren Ekoparku Wschodniego stwarza komfortowe warunki, by zatrzymać się na dłuższy postój i kontemplować przyrodę.

Trasa R10 dla miłośników przyrody i historii

Amatorzy nieco dłuższych wycieczek z hotelu Mona Lisa mogą rozpocząć przejażdżkę w dwie strony. Droga na wschód prowadzi przez Ustronie Morskie, Gąski do oddalonego o ok. 30 km Mielna. Droga na zachód wiedzie przez Kołobrzeg, Dźwirzyno, Rogowo, do oddalonego o ok. 30 km Mrzeżyna. Po drodze warto zatrzymać się przy jeziorze Resko Przymorskie.

To miejsce ważne nie tylko dla miłośników przyrody, ale też historii. Na trasie rowerowej nie sposób nie zauważyć miejsca pamięci ofiar katastrofy lotniczej z 5 marca 1945 r. Tego dnia do jeziora wpadł niemiecki samolot zestrzelony przez radziecką artylerię. Przewoził około 80 niemieckich dzieci. Żadne nie ocalało.

Nocleg dostosowany do Twoich potrzeb

Jeżeli zdecydujesz, by Hotel Mona Lisa stał się miejscem wypadowym dla Ciebie i Twojej rodziny na wycieczki rowerowe po okolicy, zaoferujemy Wam noclegi dostosowane do Waszych potrzeb. Mamy w sumie 250 miejsc w pokojach zarówno jedno- jak i wieloosobowych oraz w apartamentach dla całych rodzin. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w łazienki i telewizję satelitarną.

Jesteśmy pewni, że będąc naszymi Gośćmi porządnie odpocznienie po trudach rowerowych wycieczek. Wasze rowery będą w tym czasie bezpieczne. Jeżeli zaś któregoś dnia nie będziecie mieli sił lub ochoty na aktywny wypoczynek, wypożyczymy Wam sprzęt i wskażemy drogę na pobliską plażę.

Szlak rowerowy Kołobrzeg

Nie zapomnijcie również o nas, jeżeli planujecie np. długą trasę rowerową przez całe Wybrzeże, a Kołobrzeg ma być tylko miejscem na postój na jedną lub dwie noce. Hotel Mona Lisa to najlepszy adres w okolicy dla tych, którzy są w trasie. Szlaki rowerowe w Kołobrzegu biegną blisko naszego obiektu. Wystarczy nieco zjechać z trasy, by skorzystać nie tylko z noclegu, ale również przepysznych posiłków oraz z bogatej oferty spa.

W strefie SPA & Wellness szybko zapomnicie o zmęczeniu podróżą. Będziecie mogli się odprężyć w basenie lub zrelaksować w saunie. Jeżeli będziecie mieli ochotę na jeszcze więcej przyjemności, zapraszamy do strefy „Sztuka Piękna”, w której zapewnimy Wam rozkosz dla ciała i duszy.

Będąc w trasie przy naszym hotelu zapraszamy na przerwę w urokliwej hotelowej kawiarni, gdzie można wypić wyśmienitą kawę, zjeść deser czy wypiekaną na miejscu pizzę.

Atrakcje

Udany wyjazd integracyjny to coś więcej niż tylko sam pobyt w hotelu. Dlatego w naszym pakiecie znaleźć można różnego rodzaju atrakcje, które zaspokoją gusta zarówno wielbicieli adrenaliny, jak i miłośników spokojnego wypoczynku. Poniżej prezentujemy kilka polecanych aktywności.

Przeżyj niezapomniane chwile w
Hotelu Mona Lisa strefie SPA & Wellness  otoczeniu natury