Skip to content Skip to footer

Loty widokowe nad morzem

Twoim marzeniem jest podziwianie pięknych widoków podczas lotu małym samolotem? Zrealizujesz je w Kołobrzegu. Warto zatrzymać się w Hotelu Mona Lisa, położonym blisko niewielkiego lotniska Bagicz i zdecydować się na tę kołobrzeską atrakcję – lot widokowy nad morzem. Będziesz mógł także uczyć się pilotażu, a jeśli masz już licencję pilota, wynajmiesz samolot.

Zarezerwuj pobyt

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj niezapomniany pobyt w Hotelu Mona Lisa

Zobacz pokoje

Sprawdź propozycję pokoi i apartamentów w Hotelu Mona Lisa

Skorzystaj i przenocuj w Hotelu Mona Lisa

Loty widokowe nad Morzem Bałtyckim

Nie lada atrakcje czekają miłośników lotnictwa, którzy zdecydują się spędzić wakacje w hotelu Mona Lisa. W odległości krótkiego spaceru od naszego hotelu znajduje się kołobrzeska Aeroprzystań. To ważne miejsce dla osób, które chcą uczyć się pilotażu małych samolotów. Ale nie tylko.

Jeżeli szukasz pomysłu na niespodziankę dla bliskiej osoby podczas urlopu nad morzem, warto rozważyć połączenie pobytu w naszym hotelu z lotem widokowym nad Kołobrzegiem.

Hotel Mona Lisa jest położony w urokliwej części Kołobrzegu, w sąsiedztwie niewielkiego lotniska Kołobrzeg-Bagicz, wykorzystywanego dzisiaj przez Aeroklub Ziemi Kołobrzeskiej. Prowadzi on tutaj ośrodek Aeroprzystań, który ma w swojej ofercie loty widokowe.

Wystarczy zająć miejsce pasażera w małym samolocie i podziwiać morze oraz Kołobrzeg z wysokości kilkuset metrów. O bezpieczeństwo lotu zadba doświadczony pilot z kołobrzeskiego Aeroklubu.

Doskonały pomysł na prezent

Jesteśmy przekonani, że podziwianie morza, plaży, lasów i miasta z lotu ptaka będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem. Loty widokowe nad morzem bałtyckim to jednak nie jedyna atrakcja oferowana miłośnikom lotnictwa. Aeroprzystań proponuje też rejsy łodzią motorową, a także szkolenia teoretyczne i praktyczne dla osób, które chciałyby zdobyć kwalifikacje pilota samolotu ultralekkiego.

Jeżeli posiadasz już uprawnienia pilota, nic nie stoi na przeszkodzie, byś samodzielnie wynajął samolot i z lotniska Bagicz poleciał zwiedzać okolicę – Aeroprzystań posiada również ofertę wynajmu samolotów na godziny.

Lotnisko Kołobrzeg-Bagicz

Samo Lotnisko Kołobrzeg-Bagicz ma za sobą bardzo ciekawą historię. Używane dzisiaj przez pilotów małych samolotów służyło kiedyś lotnictwu wojskowemu. Lotnisko w czasie drugiej wojny światowej było wykorzystywane przez samoloty Luftwaffe. Niemcy opuścili teren wiosną 1945 r. Następnie został on przejęty przez Armię Czerwoną, która na całym osiedlu Podczele zorganizowała bazę dla około dwóch tysięcy wojskowych. Ostatecznie żołnierze radzieccy opuścili lotnisko w 1992 r.

Dziś na kołobrzeskim lotnisku działają nie tylko organizatorzy lotów widokowych czy szkoleniowych. Jest ono również miejscem, gdzie organizowane są cykliczne imprezy, jak np. coroczny Sunrise Festival, jeden z największych w Europie festiwali muzyki elektronicznej.

Przeżyj niezapomniane chwile w
Hotelu Mona Lisa strefie SPA & Wellness  otoczeniu natury

Atrakcje

Udany wyjazd integracyjny to coś więcej niż tylko sam pobyt w hotelu. Dlatego w naszym pakiecie znaleźć można różnego rodzaju atrakcje, które zaspokoją gusta zarówno wielbicieli adrenaliny, jak i miłośników spokojnego wypoczynku. Poniżej prezentujemy kilka polecanych aktywności.