Skip to content Skip to footer

Ptaki nad Bałtykiem

Zatrzymując się w kołobrzeskim Hotelu Mona Lisa możesz zaplanować spacery w miejscach, które są domem dla ponad stu gatunków ptaków. Przy odrobinie szczęścia będziesz mógł je podziwiać również z pokoju czy hotelowej restauracji. Skorzystaj z naszej oferty i obserwuj ptaki nad Bałtykiem. To prawdziwa gratka dla miłośników dzikiego ptactwa – Hotel Mona Lisa jest położony w odległości krótkiego marszu od Ekoparku Wschodniego w Kołobrzegu. To teren objęty ochroną, jako użytek ekologiczny, po którym można jeździć rowerem lub spacerować, podziwiając przepiękną florę i faunę wybrzeża Bałtyku.

Zarezerwuj pobyt

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj niezapomniany pobyt w Hotelu Mona Lisa

Zobacz pokoje

Sprawdź propozycję pokoi i apartamentów w Hotelu Mona Lisa

Masz szansę zobaczyć wiele gatunków

Ptaki nad morzem Bałtyckim

Jeżeli jesteś miłośnikiem ptaków, wizytą w Ekoparku Wschodnim nie będziesz zawiedziony. Można tu spotkać ponad sto gatunków ptaków, m.in. żurawia, perkoza rdzawoszyjnego, czaplę czy łabędzia niemego. Właśnie ze względu na konieczność ochrony cennych gatunków, dla których park jest terenem lęgowym, został on wpisany do Programu Natura 2000. Ta decyzja pozwoliła na zwiększenie liczebności dzikich ptaków nad Bałtykiem.

Uroki Ekoparku Wschodniego

By móc w pełni oddać się podziwianiu uroków Ekoparku Wschodniego i podglądać ptaki nad polskim morzem, warto zarezerwować sobie dużo czasu. Po parku można poruszać się zadbaną siecią ścieżek oraz drewnianych kładek i mostów. Na jego terenie znajdują się również wiaty, pod którymi można odpocząć i zjeść posiłek przed dalszym zwiedzaniem.

Jeszcze kilka lat temu nie było to możliwe – po ulewnych deszczach woda przerwała bowiem wał i niszczyła znaczny fragment ścieżki rowerowej wraz z mostem. Infrastruktura została jednak odbudowana i można z niej swobodnie korzystać.

Wypoczynek dla aktywnych

Rzecz jasna, po terenie parku nie można poruszać się samochodem. Po przybyciu na miejsce możesz zostawić auto na niewielkim parkingu w bocznej uliczce przy trasie krajowej nr 11. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jednak spacer z położonego po sąsiedzku Hotelu Mona Lisa. Bez problemu dotrzesz z niego do parku o dowolnej porze, by bez konieczności martwienia się o logistykę wycieczki skupić się wyłącznie na podziwianiu pięknej przyrody, w tym przede wszystkich dzikich ptaków. Zachęcamy również, by wybrać się do Ekoparku Wschodniego na rowerze. Przez jego obszar przebiega odcinek trasy rowerowej R10, która biegnie całym polskim wybrzeżem.

Jeżeli tylko dopiszą Ci siły i pogoda, z Hotelu Mona Lisa możesz wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową, np. przez Ekopark Wschodni i Kołobrzeg aż do Dźwirzyna i Rogowa nad jezioro Resko Przymorskie. Wycieczka w obie strony to dystans około 50 km, doskonały na jednodniowy wypad z Hotelu Mona Lisa z opcją dłuższego postoju w Ekoparku Wschodnim.

Atrakcje

Udany wyjazd integracyjny to coś więcej niż tylko sam pobyt w hotelu. Dlatego w naszym pakiecie znaleźć można różnego rodzaju atrakcje, które zaspokoją gusta zarówno wielbicieli adrenaliny, jak i miłośników spokojnego wypoczynku. Poniżej prezentujemy kilka polecanych aktywności.

Przeżyj niezapomniane chwile w
Hotelu Mona Lisa strefie SPA & Wellness  otoczeniu natury