Ptaki nad Bałtykiem. Zatrzymaj się w Hotelu Mona Lisa i podziwiaj piękno natury w Kołobrzegu

Zatrzymując się w kołobrzeskim Hotelu Mona Lisa możesz zaplanować spacery w miejscach, które są domem dla ponad stu gatunków ptaków. Przy odrobinie szczęścia będziesz mógł je podziwiać również z pokoju czy hotelowej restauracji. Skorzystaj z naszej oferty i obserwuj ptaki nad Bałtykiem.

To prawdziwa gratka dla miłośników dzikiego ptactwa – Hotel Mona Lisa jest położony w odległości krótkiego marszu od Ekoparku Wschodniego w Kołobrzegu. To teren objęty ochroną, jako użytek ekologiczny, po którym można jeździć rowerem lub spacerować, podziwiając przepiękną florę i faunę wybrzeża Bałtyku.

Zarezerwuj pobyt w Hotelu Mona Lisa

Zarezerwuj bezpośrednio w najlepszej cenie!

Wypełnij formularz poniżej albo skontaktuj się z nami telefonicznie:

Ceny

Ptaki nad morzem bałtyckim. Masz szansę zobaczyć wiele gatunków

 

Jeżeli jesteś miłośnikiem ptaków, wizytą w Ekoparku Wschodnim nie będziesz zawiedziony. Można tu spotkać ponad sto gatunków ptaków, m.in. żurawia, perkoza rdzawoszyjnego, czaplę czy łabędzia niemego. Właśnie ze względu na konieczność ochrony cennych gatunków, dla których park jest terenem lęgowym, został on wpisany do Programu Natura 2000. Ta decyzja pozwoliła na zwiększenie liczebności dzikich ptaków nad Bałtykiem.

Dzikie ptaki to nie jedyna atrakcja, którą będziesz mógł podziwiać podczas wizyty w Ekoparku Wschodnim. Na powierzchni około 380 ha rozciągają się torfowiska i bagna, będące ostoją dla wielu gatunków płazów i gadów. Nie sposób również nie zwrócić uwagi na bogatą roślinność, przede wszystkim okazałe drzewa.

By móc w pełni oddać się podziwianiu uroków Ekoparku Wschodniego i podglądać ptaki nad polskim morzem, warto zarezerwować sobie dużo czasu. Po parku można poruszać się zadbaną siecią ścieżek oraz drewnianych kładek i mostów. Na jego terenie znajdują się również wiaty, pod którymi można odpocząć i zjeść posiłek przed dalszym zwiedzaniem.

Jeszcze kilka lat temu nie było to możliwe – po ulewnych deszczach woda przerwała bowiem wał i niszczyła znaczny fragment ścieżki rowerowej wraz z mostem. Infrastruktura została jednak odbudowana i można z niej swobodnie korzystać.

 

Ptaki nad polskim morzem. Ekopark Wschodni to idealne miejsce na spacer

 

Rzecz jasna, po terenie parku nie można poruszać się samochodem. Po przybyciu na miejsce możesz zostawić auto na niewielkim parkingu w bocznej uliczce przy trasie krajowej nr 11. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jednak spacer z położonego po sąsiedzku Hotelu Mona Lisa. Bez problemu dotrzesz z niego do parku o dowolnej porze, by bez konieczności martwienia się o logistykę wycieczki skupić się wyłącznie na podziwianiu pięknej przyrody, w tym przede wszystkich dzikich ptaków.

Zachęcamy również, by wybrać się do Ekoparku Wschodniego na rowerze. Przez jego obszar przebiega odcinek trasy rowerowej R10, która biegnie całym polskim wybrzeżem.

Jeżeli tylko dopiszą ci siły i pogoda, z Hotelu Mona Lisa możesz wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową, np. przez Ekopark Wschodni i Kołobrzeg aż do Dźwirzyna i Rogowa nad jezioro Resko Przymorskie. Wycieczka w obie strony to dystans około 50 km, doskonały na jednodniowy wypad z Hotelu Mona Lisa z opcją dłuższego postoju w Ekoparku Wschodnim.

 

Odpocznij w Hotelu Mona Lisa

 

Położenie naszego hotelu gwarantuje ci spokój – możesz znaleźć się z dala od miejskiego zgiełku i podziwiać naturę polskiego wybrzeża. Jeżeli jednak pogoda nie będzie dopisywać, albo po prostu zapragniesz chwili relaksu podczas odprężających zabiegów w spa, również możesz na nas liczyć.

W Hotelu Mona Lisa oddajemy do twojej dyspozycji strefę Spa&Wellness – możesz wskoczyć do hotelowego basenu, wejść pod bicze wodne, zrelaksować się w saunie lub w jacuzzi. To nie wszystko – nasza profesjonalna karda w centrum “Sztuka Piękna” zapewni ci szereg zabiegów kosmetycznych lub masaży. Wystarczy, że wybierzesz interesujące cię zabiegi z naszej bogatej oferty.

Zapewnimy ci doskonałe połączenie odpoczynku blisko nadmorskiej natury z zabiegami najlepszego spa.

Po wizycie w parku, podziwianiu dzikich ptaków i roślinności oraz po zabiegach w hotelu, musisz koniecznie znaleźć jeszcze czas na wizytę na plaży. Udostępnimy ci oraz twoim najbliższym niezbędny sprzęt plażowy, byście mogli w spokoju rozkoszować się słońcem.

Podczas wizyty w naszym hotelu i okolicach nie zaznasz nudy. W hotelowej restauracji będą na ciebie codziennie czekać pyszne śniadania. Z restauracji będziesz za to mógł podziwiać nadmorski krajobraz.

Chcesz wiedzieć więcej o ofercie Hotelu Mona Lisa?

Skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 723 977 770) lub drogą mailową (info@hotelmonalisa.pl).

 

Możesz też skorzystać z fomularza rezerwacyjnego i zapytać o wolne terminy.