Mona Lisa Wellness & SPA

Ptaki nad Bałtykiem

Zatrzymując się w kołobrzeskim Hotelu Mona Lisa możesz zaplanować spacery w miejscach, które są domem dla ponad stu gatunków ptaków. Przy odrobinie szczęścia będziesz mógł je podziwiać również z pokoju czy hotelowej restauracji. Skorzystaj z naszej oferty i obserwuj ptaki nad Bałtykiem. To prawdziwa gratka dla miłośników dzikiego ptactwa – Hotel Mona Lisa jest położony w odległości krótkiego marszu od Ekoparku Wschodniego w Kołobrzegu. To teren objęty ochroną, jako użytek ekologiczny, po którym można jeździć rowerem lub spacerować, podziwiając przepiękną florę i faunę wybrzeża Bałtyku.

Masz szansę zobaczyć wiele gatunków

Jeżeli jesteś miłośnikiem ptaków, wizytą w Ekoparku Wschodnim nie będziesz zawiedziony. Można tu spotkać ponad sto gatunków ptaków, m.in. żurawia, perkoza rdzawoszyjnego, czaplę czy łabędzia niemego. Właśnie ze względu na konieczność ochrony cennych gatunków, dla których park jest terenem lęgowym, został on wpisany do Programu Natura 2000. Ta decyzja pozwoliła na zwiększenie liczebności dzikich ptaków nad Bałtykiem.

By móc w pełni oddać się podziwianiu uroków Ekoparku Wschodniego i podglądać ptaki nad polskim morzem, warto zarezerwować sobie dużo czasu. Po parku można poruszać się zadbaną siecią ścieżek oraz drewnianych kładek i mostów. Na jego terenie znajdują się również wiaty, pod którymi można odpocząć i zjeść posiłek przed dalszym zwiedzaniem.

Jeszcze kilka lat temu nie było to możliwe – po ulewnych deszczach woda przerwała bowiem wał i niszczyła znaczny fragment ścieżki rowerowej wraz z mostem. Infrastruktura została jednak odbudowana i można z niej swobodnie korzystać.

Rzecz jasna, po terenie parku nie można poruszać się samochodem. Po przybyciu na miejsce możesz zostawić auto na niewielkim parkingu w bocznej uliczce przy trasie krajowej nr 11. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jednak spacer z położonego po sąsiedzku Hotelu Mona Lisa. Bez problemu dotrzesz z niego do parku o dowolnej porze, by bez konieczności martwienia się o logistykę wycieczki skupić się wyłącznie na podziwianiu pięknej przyrody, w tym przede wszystkich dzikich ptaków. Zachęcamy również, by wybrać się do Ekoparku Wschodniego na rowerze. Przez jego obszar przebiega odcinek trasy rowerowej R10, która biegnie całym polskim wybrzeżem.

Położenie naszego hotelu gwarantuje ci spokój – możesz znaleźć się z dala od miejskiego zgiełku i podziwiać naturę polskiego wybrzeża. Jeżeli jednak pogoda nie będzie dopisywać, albo po prostu zapragniesz chwili relaksu podczas odprężających zabiegów w spa, również możesz na nas liczyć.

W Hotelu Mona Lisa oddajemy do twojej dyspozycji strefę SPA & Wellness – możesz wskoczyć do hotelowego basenu, wejść pod bicze wodne, zrelaksować się w saunie lub w jacuzzi. To nie wszystko – nasza profesjonalna karda w centrum “Sztuka Piękna” zapewni ci szereg zabiegów kosmetycznych lub masaży. Wystarczy, że wybierzesz interesujące cię zabiegi z naszej bogatej oferty.

Zapewnimy ci doskonałe połączenie odpoczynku blisko nadmorskiej natury z zabiegami najlepszego spa. Po wizycie w parku, podziwianiu dzikich ptaków i roślinności oraz po zabiegach w hotelu, musisz koniecznie znaleźć jeszcze czas na wizytę na plaży. Udostępnimy ci oraz twoim najbliższym niezbędny sprzęt plażowy, byście mogli w spokoju rozkoszować się słońcem. Podczas wizyty w naszym hotelu i okolicach nie zaznasz nudy. W hotelowej restauracji będą na ciebie codziennie czekać pyszne śniadania. Z restauracji będziesz za to mógł podziwiać nadmorski krajobraz.

We offer 99 stylish single and double rooms, as well as family rooms and apartments.
Show on the map