Mona Lisa Wellness & SPA

Loty widokowe nad morzem

Skorzystaj i przenocuj w Hotelu Mona Lisa

Twoim marzeniem jest podziwianie pięknych widoków podczas lotu małym samolotem? Zrealizujesz je w Kołobrzegu. Warto zatrzymać się w Hotelu Mona Lisa, położonym blisko niewielkiego lotniska Bagicz i zdecydować się na tę kołobrzeską atrakcję - lot widokowy nad morzem. Będziesz mógł także uczyć się pilotażu, a jeśli masz już licencję pilota, wynajmiesz samolot.

Nie lada atrakcje czekają miłośników lotnictwa, którzy zdecydują się spędzić wakacje w hotelu Mona Lisa. W odległości krótkiego spaceru od naszego hotelu znajduje się kołobrzeska Aeroprzystań. To ważne miejsce dla osób, które chcą uczyć się pilotażu małych samolotów. Ale nie tylko.

Jeżeli szukasz pomysłu na niespodziankę dla bliskiej osoby podczas urlopu nad morzem, warto rozważyć połączenie pobytu w naszym hotelu z lotem widokowym nad Kołobrzegiem.

Hotel Mona Lisa jest położony w urokliwej części Kołobrzegu, w sąsiedztwie niewielkiego lotniska Kołobrzeg-Bagicz, wykorzystywanego dzisiaj przez Aeroklub Ziemi Kołobrzeskiej. Prowadzi on tutaj ośrodek Aeroprzystań, który ma w swojej ofercie loty widokowe.

Wystarczy zająć miejsce pasażera w małym samolocie i podziwiać morze oraz Kołobrzeg z wysokości kilkuset metrów. O bezpieczeństwo lotu zadba doświadczony pilot z kołobrzeskiego Aeroklubu.

Jesteśmy przekonani, że podziwianie morza, plaży, lasów i miasta z lotu ptaka będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem. Loty widokowe nad morzem bałtyckim to jednak nie jedyna atrakcja oferowana miłośnikom lotnictwa. Aeroprzystań proponuje też rejsy łodzią motorową, a także szkolenia teoretyczne i praktyczne dla osób, które chciałyby zdobyć kwalifikacje pilota samolotu ultralekkiego.

Jeżeli posiadasz już uprawnienia pilota, nic nie stoi na przeszkodzie, byś samodzielnie wynajął samolot i z lotniska Bagicz poleciał zwiedzać okolicę – Aeroprzystań posiada również ofertę wynajmu samolotów na godziny.

Historia okolicy

Ktokolwiek odwiedza okolice Kołobrzegu, szybko przekona się, jak dużo skrywają pozostałości po II wojnie światowej. Warto odkrywać je właśnie bez pośpiechu, na rowerze.

Wystarczy wspomnieć, że sam Hotel Mona Lisa jest położony w kołobrzeskiej dzielnicy Podczele. To tutaj w czasie II wojny światowej stacjonowali żołnierze niemieckiego lotnictwa, które korzystało z pobliskiego lotniska Kołobrzeg-Bagicz. W samym budynku obecnego hotelu mieściło się kasyno dla oficerów. Dzisiaj niektóre z elementów naszego odnowionego hotelu przypominają gościom o jego historii.

Jeżeli zdecydujesz, by Hotel Mona Lisa stał się miejscem wypadowym dla ciebie i rodziny na wycieczki rowerowe po okolicy, zaoferujemy wam noclegi dostosowane do waszych potrzeb. Mamy w sumie 250 miejsc w pokojach zarówno jedno- jak i wieloosobowych oraz w apartamentach dla całych rodzin. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w łazienki i telewizję satelitarną.

Jesteśmy pewni, że będąc naszymi gośćmi porządnie odpocznienie po trudach rowerowych wycieczek. Wasze rowery będą w tym czasie bezpieczne. Jeżeli zaś któregoś dnia nie będziecie mieli sił lub ochoty na aktywny wypoczynek, wypożyczymy wam sprzęt i wskażemy drogę na pobliską plażę.

Samo Lotnisko Kołobrzeg-Bagicz ma za sobą bardzo ciekawą historię. Używane dzisiaj przez pilotów małych samolotów służyło kiedyś lotnictwu wojskowemu. Lotnisko w czasie drugiej wojny światowej było wykorzystywane przez samoloty Luftwaffe. Niemcy opuścili teren wiosną 1945 r. Następnie został on przejęty przez Armię Czerwoną, która na całym osiedlu Podczele zorganizowała bazę dla około dwóch tysięcy wojskowych. Ostatecznie żołnierze radzieccy opuścili lotnisko w 1992 r.

Dziś na kołobrzeskim lotnisku działają nie tylko organizatorzy lotów widokowych czy szkoleniowych. Jest ono również miejscem, gdzie organizowane są cykliczne imprezy, jak np. coroczny Sunrise Festival, jeden z największych w Europie festiwali muzyki elektronicznej.

Gdzie odpocząć?

Hotel Mona Lisa to idealne miejsce dla osób, które po emocjonujących przeżyciach związanych z lotami nad Kołobrzegiem i morzem bałtyckim, chciałyby odpocząć z dala od miejskiego zgiełku.

Warto skorzystać m.in. z centrum Centrum SPA & Wellness w hotelu Mona Lisa. Dzięki nam będziecie mogli wspominać wspaniałe widoki, relaksując się w jacuzzi, saunie lub pływając w basenie. Zapraszamy też do skorzystania z bogatej oferty zabiegów kosmetycznych oraz masaży.

Podczas lotu widokowego nad morzem z pewnością zwrócicie uwagę na zielone tereny w pobliżu lotniska i naszego hotelu. To Ekopark Wschodni, ważna ostoja chronionych ptaków i płazów oraz pięknej roślinności. Gdy już obejrzysz ten obszar z lotu ptaka, warto wybrać się do Ekoparku na spacer, by podziwiać dziesiątki gatunków zwierząt i roślin. Taki spacer lub jogging z pewnością pozwoli ci się odprężyć.

Zapraszamy również do restauracji w Hotelu Mona Lisa. Serwujemy w niej przepyszne śniadania, a w ciągu dnia również m.in. dania kuchni polskiej. Mamy również propozycje dla wegetarian. Z okien restauracji nasi goście mogą podziwiać widok na Ekopark Wschodni.

Pokoje w hotelu Mona Lisa są komfortowo urządzone. W każdym udostępniliśmy gościom telewizję satelitarną, suszarkę do włosów w łazience, a także sprzęt plażowy. W naszej ofercie można znaleźć zarówno małe pokoje 1-2 osobowe, jak i apartamenty nawet dla 6 osób.

We offer 99 stylish single and double rooms, as well as family rooms and apartments.
Show on the map