Mona Lisa Wellness & SPA

Kołobrzeg - atrakcje

Kołobrzeg to piękne nadmorskie miasto, pełne atrakcji różnego rodzaju. Coś ciekawego znajdą tu dla siebie zarówno wielbiciele ciszy, natury i spokoju, jak i miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. W pobliżu hotelu Mona Lisa są także atrakcje, które z pewnością zadowolą fanów awiacji oraz motocykli. Nie brakuje również ciekawych propozycji dla najmłodszych.

Jedyna taka atrakcja

Zarównoosiedle Podczele, jak i plaża położona około 600 m od hotelu Mona Lisa, to oaza ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku i tłumu turystów. Klimatyczna i szeroka plaża to największy atut tej części miasta. Tutaj poczujesz się naprawdę swobodnie. Masz do dyspozycji kilometry malowniczego wybrzeża, które nawet w czasie sezonu letniego zapewnia wystarczającą przestrzeń dla wszystkich poszukujących odpoczynku i relaksu.

Bliski kontakt z naturą to idealny sposób na regenerację. Wybierając hotel Mona Lisa można w spokoju korzystać ze spacerów i kąpieli. Można także trenować, spacerować, czytać książki i łowić ryby, mając nieustanny kontakt z urokiem morza.

Atrakcja Kołobrzegu dla wielbicieli natury

Nasz obiekt hotelowy to znakomite miejsce do stworzenia wyjątkowej, świątecznej atmosfery. Mona Lisa mieści się w przedwojennym kasynie oficerów lotnictwa wojskowego, a w budynku zachowano wiele elementów historycznego wystroju, co w połączeniu z nowoczesną aranżacją i wyposażeniem pokoi tworzy wyjątkowy klimat. Stylowe aranżacje zimowe sprawiają, że co roku czarujemy naszych gości okolicznościowym wystrojem.

Dodatkowego uroku całości dodaje piękne, zielone otoczenie. Z sali restauracyjnej roztacza się niezapomniany widok na Ekopark Wschodni, a do kawiarni przylega graniczący z nim ogród i zewnętrzny taras. Uwielbiasz dobrą kawę w zjawiskowym otoczeniu? Zapraszamy!

Atrakcje dla aktywnych

W pobliżu hotelu Mona Lisa, wzdłuż morskiego wybrzeża, biegnie niezwykła trasa rowerowa.Szlak rowerowy R10 – Nadmorski Szlak Hanzeatycki, EuroVelo10 – to międzynarodowy okrężny szlak rowerowy przebiegający dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Ta trasa rowerowa zaliczana jest do najpiękniejszych w Polsce, zachęca do wycieczek na zachód w kierunku centrum Kołobrzegu oraz Ustronia Morskiego i Gąsek na wschód.

Na trasie napotkamy liczne tarasy widokowe oraz miejsca postojowe z ławeczkami. To wspaniała atrakcja dla miłośników dwóch kółek.

Kołobrzeska atrakcja dla fanów lotnictwa

W pobliżu hotelu Mona Lisa, na ternie dawnego lotniska wojskowego Bagicz, znajduje się Aeroklub Ziemi Kołobrzeskiej. To tam pasjonaci lotnictwa mogą uczyć się pilotażu, a na turystów czeka wyjątkowa atrakcja – możliwość podziwiania miasta, plaży i morza z lotu ptaka.

Loty widokowe nad Kołobrzegiem to jeden ze sposobów na wyjątkowe wspomnienia z wakacji. Na miejscu jest też możliwość szkoleń do uzyskania licencji PPL(A) oraz świadectwa kwalifikacji UAPL.Pod patronatem klubu działa Aeroprzystań.

Czyli wyjątkowe naturalne atrakcje w pobliżu Kołobrzegu

W okolicznym lesie kołobrzeskim znajdują się także pomniki przyrody – dęby szypułkowe. Szacuje się, że najstarszy w Polsce dąb Bolesław ma około 800 lat, niestety w czasie wichury w 2016 został powalony, ale cały czas pełni rolę pomnika przyrody. Drugi to Warcisław, mający około 640 lat.

Te przepiękne pomniki przyrody znajdują się nieopodal Ustronia oraz miejscowości Bagicz i są oddalone od siebie o ok. 2 km. Prowadzi do nich niebieski szlak turystyczny około 1,5 km od głównej drogi Kołobrzeg – Koszalin.

Będąc w Kołobrzegu warto zobaczyć jedyne w swoim rodzaju miejsce – Ogrody Hortulus, położone na trasie S6 między Kołobrzegiem a Koszalinem. Ogrody oddalone są tylko 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze – Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis.

To raj dla miłośników przyrody, kompozycji kwiatowych i roślinnych. To miejsce, w którym można zrobić niezapomniane zdjęcia i nacieszyć oczy różnorodnością barw. Ogrody Hortulus Spectabilis mają największy na świecie labirynt grabowy z wieżą widokową. W kompleksie znajduję się także centrum ogrodnicze oraz szkółka roślin ozdobnych.

Nieopodal hotelu Mona Lisa, na osiedlu Podczele, w bardzo oryginalny sposób wykorzystano jeden z poniemieckich hangarów. Mieści się w nim siedziba Klubu Motocyklowego Brotherhood.

Obiekt ten pasuje idealnie do klubowej koncepcji i wpisuje się w charyzmę i pasję motocyklistów, którzy kierują się zasadami honoru, szacunku i braterstwa.Obiekt jest otwarty dla wszystkich.

To kolejny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu. Oferta obejmuje spływy kajakowe i inne imprezy okolicznościowe. Szczególnie polecane są spływy rzeką Parsętą, Regą i Radwią. Do dyspozycji klientów jest motorówka (6- osobowa), kajaki morskie, canoe, łodzie wiosłowe lub z silnikiem.

Przystań organizuje spływy kajakowe 3- lub 5- godzinne, przy kilku uczestnikach transport z hotelu Mona Lisa na miejsce spływu jest darmowy. W wypożyczalni można także znaleźć każdy rodzaj rowerów: miejskie, trekkingowe, MTB oraz rowery elektryczne.

Dla osób, które najlepiejwypoczywają aktywnie, a przy tym kochają kontakt zezwierzętami, świetnym wyborem będzie wizyta w stadninie koni w Budzistowie, zaledwie kilka kilometrów od Kołobrzegu. Placówka oferuje zarówno lekcje i przejażdżki dla początkujących, jak również jazdy rekreacyjne dla zaawansowanych.

Wakacje w siodle to wspaniałe urozmaicenie wypoczynku, bez względu na wiek.

Atrakcja dla dzieci

Park Pomerania to położony w miejscowości Dygowo (14 km od Kołobrzegu) park zabaw dla dzieci. Jest dużym placem łączącym salę zabaw zrollercoaster i wodnym światem. W parku można korzystać także z takich atrakcji, jak olbrzymie dmuchane trampoliny, basen z dmuchanymi zjeżdżalniami, karuzele i inne atrybuty wesołego miasteczka.

We offer 99 stylish single and double rooms, as well as family rooms and apartments.
Show on the map